Tegoroczny Dzień Kobiet był w powiecie piotrkowskim szczególny. Po raz pierwszy zorganizowano bowiem Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Była to okazja do docenienia tych pań, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie kultury, biznesu czy działalności społecznej. Do tytułu „kobieta wyjątkowa” nominowano aż 67 pań.
Wyróżnienie to przyznawane jest za szczególne osiągnięcia kobiet w działalności na rzecz powiatu piotrkowskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych – wyjaśniał starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, bo to właśnie władze naszego powiatu, razem z gminą Moszczenica, były organizatorami niedzielnego święta. – Współczesna kobieta – mieszkanka obszarów wiejskich to osoba, która pełni wiele ról. Są kobiety, które spełniają się jako matki, żony, partnerki, ale to też dobre gospodynie, dobre szefowe firm. Jak obserwujemy, we wszystkich tych rolach panie radzą sobie świetnie. To dzięki nim ziemia piotrkowska tak świetnie się rozwija.
O oprawę muzyczną wieczoru zadbała Orkiestra Dęta z Grabicy, a przed publicznością zgromadzoną w hali sportowej w Moszczenicy swoje umiejętności prezentowali m.in. uzdolniona młodzież z Piotrkowskiej Fundacji Talentów i lokalni artyści z gminy Moszczenica.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *