Wyjechaliśmy z głowami pełnymi niezapomnianych chwil, emocji, kolorów, przyjaźni i z całą pewnością wszystkich rodzajów gimnastyki.

W dniach 07-13.07.2019r.przeżyliśmy jedną z najpiękniejszych przygód w naszym życiu. Byliśmy na World Gymnaestrada w Dornbirn w Austrii. Jest to flagowa impreza Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej, która odbywa się co cztery lata od 1953 roku. Ponad 18 000 gimnastyczek i gimnastyków z 65 krajów przez tydzień uczestniczyło w pokazach i wydarzeniach sportowych pokazując kolory swojego kraju. Byliśmy jedynym zespołem z Polski, który po raz pierwszy w historii „World Gymnaestrady” brał udział w takiej imprezie. „Chodźcie razem, pokażcie swoje kolory”- brzmiało hasło „World Gymnaestrady”. Podczas tego wspaniałego tygodnia, zespoły z całego świata, złożone z uczestników różnej płci, wieku i koloru skóry, spotykają się, aby zaprezentować nie tylko swój gimnastyczny talent, ale również kulturę i obyczaje. Nasz zespół z dumą reprezentował Polskę i województwo łódzkie.

Dawaliśmy występy w Dornbirn i Feldkirch. Byliśmy świadkami mi.in. występów Large Group Performances w Bregenz. Grupy te liczyły od 200 do 1000 gimnastyczek wypełniając cały stadion emocjami i atmosferą. Wzięliśmy udział w The World Team. The World Team to międzynarodowy występ dużej grupy, w którym mogą wziąć udział gimnastycy z całego świata. Szczególne jest to, że nie jest on związany z żadną grupą, ale wszyscy, którzy uczestniczą w Światowej Gimnastyce, mogą brać udział, nawet jednostki. Ponad 2.000 osób wzięło udział w World Team.
Najwspanialsze w Gymnaestradzie jest to, że ludzie tu przyjeżdżający nie tylko razem ćwiczą, ale także tańczą, wspólnie śpiewają, są niezwykle przyjaźni, uśmiechnięci i pełni energii pomimo zmęczenia lub wieku (spotkaliśmy 75 letnie zawodniczki z Czech). Podczas całego pobytu nie zetknęliśmy się z żadnym przejawem agresji, słownej czy fizycznej. Perfekcyjna organizacja sprawiła, iż pomimo ogromnej ilości ludzi wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem. Specjalnie kursujące autobusy i pociągi dbały, abyśmy dojechali wszędzie w odpowiednim czasie. Do dziś nie możemy wyjść z podziwu, że ponad 18000 uczestników jadło obiad w jednym pomieszczeniu, dbając również o ekologię. Posiłki były wydawane na szklanych talerzach. Nie było żadnych plastikowych naczyń.

No i podziwialiśmy piękne Alpy oraz byliśmy nad Jeziorem Bodeńskim!

Zdaliśmy sobie sprawę, że Piotrkowska Fundacja Talentów tworzy historię. Po raz pierwszy w World Gymnaestradzie wzięli udział Polacy. Jeśli nawet w kolejnych edycjach weźmie udział sto innych grup z Polski, to i tak my byliśmy tymi pierwszymi.

Spotkaliśmy wiele wspaniałych i życzliwych ludzi. Gdyby nie ich wsparcie na pewno trudno byłoby nam zrealizować wyjazd do Austrii. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Panu Marszałkowi Województwa Łódzkiego Panu Grzegorzowi Schreiberowi oraz rodzinie Pani Justyny i jej przyjaciołom. Wdzięczni jesteśmy również za pomoc firmie Auchan, firmie Atlas Sp. z o.o. oraz EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do zakładki galeria, gdzie znajdą Państwo więcej zdjęć oraz do odwiedzenia strony pictures.wg2019.at , gdzie możecie obejrzeć relację z World Gymnaestrady.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *